TopTax - Vaše účetní kancelář

Jsme TOPTAX, účetní a daňoví specialisté. Pomáháme podnikatelům s vedením firemního účetnictví, s administrativou i s úřady.

Co všechno umíme?

Vedeme účetnictví a zajišťujeme komplexní daňovou evidenci. Máte firmu nebo jste OSVČ? S naší pomocí nebudete muset myslet na účetnictví. Zpracujeme je za vás, a to jak komplexně, tak parciálně. Poskytneme školení, poradenství i dohled nad interním účetnictvím. A to vše pravidelně a dlouhodobě i jednorázově. Dvacet let zkušeností v branži nás dovedlo až k vytvoření vlastního účetního systému súčto. Chcete-li být samostatní, zvládnete díky němu sestavování, evidenci i podávání potřebných dokumentů sami.

Zpracováváme mzdy a personální agendu. Potřebujete pomoct se mzdovým účetnictvím? Nebo neradi komunikujete s pojišťovnami a nejrůznějšími úřady v souvislosti s přihlašováním či odhlašováním vašich zaměstnanců? Pak jste na správném místě. Pomůžeme, zařídíme. Připravíme evidenční listy i podklady pro audity a další kontroly, a vy se tak budete moci věnovat své práci.

Zajišťujeme individuální účetní a daňové služby. Znalost legislativy je naše silná zbraň a my se nebojíme ji použít. Umíme vám pomoci se správnou implementací zákonných předpisů. Víme, jak fungují jednotlivé instituce, a umíme s nimi jednat. Se zpracováním a přípravou veškerých podkladů se už nebudete muset trápit, uděláme to za vás.

Děláme „audit nanečisto“. Říkáme tomu Tax Advisor a je to v podstatě rychlá kontrola účetnictví spojená s nezávislým poradenstvím. S naší pomocí si tak snadno ověříte správnost a efektivitu vašeho účetnictví. Tax Advisor můžeme spustit ve formě rychlé nebo hloubkové kontroly. Zároveň navrhneme, jak vaše účetnictví optimalizovat a zabránit potenciálním problémům.

O co nám jde?

Našim klientům pomáháme s účetnictvím, daněmi a s veškerou administrativou a komunikací s úřady. Chceme být stále lepší a lepší, proto se snažíme vždy poskytovat maximální přidanou hodnotu, kterou svět čísel jen může mít.

Klidný spánek. Za dobu 20 let, co se ve světě účetnictví pohybujeme, jsme vybudovali tým lidí, pracovní postupy a systémy interního vzdělávání tak, abyste mohli naplno těžit z talentu a zkušeností nás a našich kolegů a kolegyň. Za správnost ručíme, zároveň vás o veškerých našich krocích pravidelně informujeme, čímž, získáváte stoprocentní kontrolu nad vším, co děláme. Můžete tak spát klidněji.

Citlivá data v bezpečí. Spolehlivý systém ochrany dat zaručuje nám i vám jejich maximální bezpečí. Vaše účetnictví jsme díky nejmodernějším cloudovým službám schopni zpracovávat vzdáleně, a vy tak můžete zůstat v pohodlí své kanceláře.

Individuální přístup. Dlouholeté zkušenosti, odborná specializace a osobní přístup. Díky tomu všemu jsme vám můžeme dodat přehledné podklady přesně vám na míru. Zajistíme veškerou komunikaci s úřady, potřebné dokumenty si sami vyzvedneme a ručíme za to, že budou vždy ve správný čas tam, kde mají být. Vy se tak můžete zabývat výsledky a budoucností, ne fádní operativou.

A vidíme, že tak je to správné. A vidí to i naši klienti, s nimiž se nám díky tomu podařilo navázat spolupráci, která hranice „obyčejného účetnictví“ daleko přesahuje. S většinou z nich ostatně děláme už od dob našeho vzniku.

Může za to ale hlavně práce nás všech. Veškeré procesy jsme dokázali zvládnout tak, že fungují hladce, správně a bezchybně.

Jak to všechno začalo?

Na počátku všeho byla lavice střední školy, do které vedle sebe na počátku 90. let usedli Jan a Michal. Velmi brzy zjistili, že si rozumějí, že je baví stejná hudba a také čísla. Když se pak po deseti letech potkali znovu v jedné účetní kanceláři, došlo jim, že nejlepší bude pracovat spolu. Sami.

A tak v roce 2007 vzniká firma TOPTAX – účetní a daňová kancelář s. r. o. Jejími dveřmi prošly desítky stážistek, stážistů a zaměstnanců, kteří mnohdy vyrostli společně s firmou až do řídicích pozic a účetní seniority. Samotná kancelář se několikrát stěhovala.

A jak to bude pokračovat?

Dnes se díky osobitému přístupu a vytrvalé práci nejen na sobě samotných, ale zejména na vztazích s klienty můžeme směle zařadit mezi nejznámější účetní kanceláře v regionu.

Vavříny? Na těch rozhodně neusínáme. Pořád na sobě pracujeme a pracovat chceme.

Zajímají nás nové technologie a jejich využití v oboru. Chceme zjednodušit všechny procesy zpracování účetních dokladů. Postupně tak přecházíme na automatizované rozpoznávání a účtování dokladů.

Pracujeme také na vývoji aplikace, která umožní pohodlnější a dostupnější přístup k výsledkům účetnictví, a to takřka v reálném čase.

Kdo za tím stojí?

Michal Horníček

„Odříkaného chleba největší krajíc, klidně hned dva,“ říká Michal. Po maturitě spálil účetní osnovy a účetnictví nechtěl ani vidět. Vyrazil na zkušenou do Ameriky, po návratu ale nakonec přece jen skončil jako účetní v jedné účetní kanceláři.

Se změnou jejího majitele se pak rozhodl vzít život do svých rukou a začít dělat účetnictví „na vlastní triko“. Ta opravdová zábava ale nastala v okamžiku, kdy přišel na to, že delegovat úkoly na pracovišti je všestranně výhodné.

„Obrovským zadostiučiněním pro mne je, když vidím, že všechna rozhodnutí vedla k tomu, že firma samospádem dochází do situací a stavů, o kterých jsem před lety jen toužebně sníval,“ říká.

Jan Rykaluk

„Se zájmem sleduji, jak se role účetnictví mění, má stále větší potenciál,“ shrnuje svůj pohled na obor, který se mu stal náplní života, Jan.

Než zakotvil u účetnictví, působil ve firmě podnikající v oblasti cestovního ruchu. Tam zjistil, jak se dělá business, jak se dělá ten velký obchod, naučil se prodávat.

„Ale není nad poctivou práci, když za sebou vidíte výsledek ihned. A když se k tomu přidá pocit štěstí,“ dodává.

Lidé dlouho účetnictví chápali tak trochu jako nutné zlo. S postupem času však právě díky Janovu osobnímu přístupu začali objevovat, co vše jim účetnictví může ukázat a přinést. Že je to obrovsky užitečný nástroj pro zlepšení výkonnosti jejich firem.

„Snažíme se proto být partnery našich klientů a dát jim to nejlepší, co umíme,“ uzavírá.

Naše služby

Kontakty

TOPTAX

TOPTAX innovations a.s.

IČ:25399161

DIČ:CZ25399161

Spisová značka:B 1936, zapsáno: 1.června 1998

Einfo@toptax.cz

T+420 602 606 088

Sídlo a kancelář společnosti

Opavská 6230/29A

708 00 Ostrava-Poruba

Provozní doba kanceláře

PO7:00 - 17:00

ÚT7:00 - 15:00

ST7:00 - 17:00

ČT7:00 - 15:00

7:00 - 15:00

Najdete nás také zde

Poptávkový formulář

× Nepodařilo se
× Probíhá odesílání. Prosím, čekejte.
× Podařilo se
Prohlašuji, že jsem se seznámil(a) se Zásadami zpracování osobních údajů a chci odeslat formulář.
Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Naši lidé

Majitelé
Michal Horníček, MBA
majitel a jednatel společnosti
Jan Rykaluk, MBA
majitel a jednatel společnosti

 

Asistentky
Petra Neuerová
asistentka jednatelů

 

Vedení
Ing. Monika Lagron Knápková
ředitelka společnosti/daň.poradkyně
Lucie Adamcová
vedoucí mzdová účetní
Bc. Lenka Čechová
finanční ředitelka

 

Daňové oddělení
Ing. Zuzana Kubíková
asistentka daňové poradkyně

 

Mzdové oddělení
Senior
Kateřina Vitásková
mzdová účetní senior
Tereza Niklová
mzdová účetní senior
Romana Samcová
mzdová účetní junior

 

Junior
Tereza Švomová
mzdová účetní junior

 

Účetní oddělení
Senior
Tereza Cholevová
účetní senior
Hana Hurníková
účetní senior
Gabriela Urbánková
účetní senior
Lucie Haroková
účetní senior
Zuzana Nevludová, DiS.
účetní senior
Aneta Horáčková
účetní senior

 

Junior
Bc. Jana Kratochvílová
účetní junior
Tereza Manová
účetní junior
Radoslava Janáková
účetní junior
Ondřej Vícha
účetní junior
Kateřina Jančová
účetní junior
Nikola Jančová
účetní junior
Matěj Praus
účetní junior